تبلیغات
Game 4 Every Body - داستان سری Metal Gear قسمت دوم
---Latest Updates : Bionic commando review - New wallpaper
 
نظر شما درباره طراحی سایت و اولین مطلب ما


سلام به همه دوستان و بازدید کنندگان irgamer ببخشید کمی دیر شد درگیر طراحی قالب بودیم ولی ازاین به بعد زود به زود up میشیم امیدوارم که خوشتون بیاد.

 

کپی برداری از جز یا کل این مطلب بدون درج لینک منبع ir gamer غیر مجاز میباشد

نکته: قبل از خواندن این مطلب باید قسمت اول را خوانده باشید زیرا برخی از کلمات مخفف هستند و در قسمت اول نام کاملشون بکار رفته است ومهم تر اینکه برای فهمیدن بهتر داستان باید قسمت اول خوانده شود.

مقدمه: سری متال گیر داستان بسیار پیچیده ای دارد و کوجیما سازنده این سری متال گیر را در تمام زمینه ها فعال ساخته است طوری که برای فهمیدن داستان این سری یاید یا تمام سری را بازی کرده باشید یا داستان تمام سری را خوانده باشید تازه اگر یکی از این دو کار را کرده باشید باید کتابهای به زبان ژاپنی را بخوانید تا داستان را تا حدودی بفهمید و باز هم معلوم نیست کوجیما چه کرده است و هنوز دارد نسخه فرعی میدهد تا ابهامات بین داستان ها را پر کند ما حالا میریم سراغ یکی از همین نسخه های فرعی که بخشی از ابهامات بین متال گیر و متال گیر سالید 3 رو اشباع کرده است.

داستان بازی Metal Gear Solid : Portable Ops

شش سال پس از ماموریتSnake Eater تیم سابق اسنیک یعنی FOX پیمان خود با CIA را میشکند و در یک پایگاه در امریکای جنوبی شورش میکند. در این زمان رییس FOX فردی بنام Gene است که پس از کناره گیری اسنیک به این گروه پیوست و حالا هسته مرکزی گروه بشمار میرود . Gene در واقع تولید پروژه ای بنام Successor است که هدف ان تولید یک فرمانده نظامی به کمال رسیده بود و برای تولید او نیز از مدل باس استفاده شده است عکس العمل های او حتی از نال (Nall) هم سریع تر هست و صدای او دارای قدرت ویژه ای است که میتواند در صهن مخاطب رخنه کند.البته او به واسطه قدرت خاص خود میتواند اطرافیان خود را متقاعد کرده و به خود وفادار نگه دارد; اما در باطن انسانها را حقیر بشمار میاورد. او در MGPO از قدرت خود برای بیدار کردن چهره تاریک الیسا (Elisa) استفاده و ارسولا (Ursula) ازاد میکند ! همچنین مشخص میشود که علاوه بر اموزشهای نظامی او در زمینه علم سیاست نیز اموزش هایی دیده (که حالت گفتار او را توجیح میکند) و یک پزشک حاذق نیز هست.

 

Snakeشش سال پس از وقایع Mgs3

Gene

 پس از این شورش اسنیک به دلیل داشتن اطلاعات در مورد PL به یکی از اهداف FOX تبدیل میشود. به همین خاطر سربازانی برای دستگیری او فرستاده میشوند. بازی از جایی شروع میشود که اسنیک دستگیر شده و برای بازجویی به پایگاه اورده شده وتوسط ستوان کانینگهام (Cunningham) بازجویی میشود. کانینگهام در واقع یک مامور پنتاگن هست که وانمود میکند به Gene وفادار هست. ماموریت او وادار کردن Gene به استفاده از MG و حمله اتمی به شوروی است تا بدین شکل هم جنگ سرد را طولانی تر کنند  هم ارزش و اعتبار پنتاگن را در این شرایط بالا ببرند و هم این که از اعتبار CIA به عنوان یک سازمان کارامد و با کفایت بکاهند. کانینگهام قصد دارد با استفاده از اسنیک ماموریت خود را به پایان برساند. اسنیک در سلولی مجاور Roy campell تنها بازمانده تیم Green Beret که برای بازرسی از پایگاه به منطقه فرستاده شده بودند , زندانی میشود. اسنیک از طریق کمپل متوجه میشود که در شبه جزیره سن هیرونیمو که محل یکی از سیلوهای قدیمی شوروی در کلمبیا بوده است قرار دارد.اسنیک به همراه کمپل از زندان فرار و از طریق مرکز ارتباط سعی میکند با افسر فرمانده سابق خود یعنی MZ ارتباط بر قرار کند اما در عوض مورد احوال پرسی دوستان قدیمی خود در FOX یعنی پارامدیک و سایجنت قرار میگیرد. پارامدیک کسی بود که در MGS3 اسنیک را در موارد دارویی و پزشکی راهنمایی میکرد, سایجنت هم متخصص سلاح ها و تجهیزات مدرن بود. به هر حال این دو برای اسنیک شرح میدهند که چگونه اسنیک و MZ متهم به دست داشتن در طرح شورش FOX شده اند. MZ در یک زندان نظامی بازداشت شده و اسنیک هم تحت تعقیب هست و تنها راه ثابت کردن بیگناهی دستگیر کردن رهبر واقعی این شورش یعنی Gene است.

 

 

 

Geneبا تحت کنترل در اوردن زنجیره فرماندهی Red Army که به طور مخفیانه در کلمبیا واقع شده بود , توانست سربازان شوروی مستقر در پایگاه را به خدمت خود در اورد. اسنیک بخاطر گستردگی ماموریتش مجبور میشود هم پیمان هایی را برای خود دست و پا کند. اسنیک و گروهش اعضای FOX را یکی پس از دیگری شکست میدهند (اگر بجای کشتن انها با صفر کردن Hp به واسطه کاهش استقامت , دشمنان را شکست میدادند و برخی از انها نیز از جمله نال پتون به اسنیک میپیوستند) . اسنیک با کانینگهام مواجه میشود و او از اسنیک میخواهد که برای انجام ماموریتش کمکش کند اما اسنیک قبول نمیکند و با او درگیر میشود و در نهایت هاور کرفت کانینگهام منفجر شده و او میمیرد . البته Gene از ابتدا به واسطه اسلات از نقشه پنتاگون با خبر بود و قصد داشت به خود امریکا حمله کند تا Philosophers را نابود و حزب نظامی خود با نام Heaven Armys را ایجاد کند. او میدانست که بمب اتم قابل ردیابی نیست و به همین خاطر ناتو حتما شوروی را مقصر میشناسد و بدین ترتیب اتش جنگ جهانی سوم بر افروخته خواهد شد.در نبرد نهایی , Gene از یک مدل ازمایشی MG با نام RAXA برای مبارزه با اسنیک استفاده کرد, اما اسنیک موفق شد او را شکست دهد و RAXA را نابود کند. جملات اخر Gene به اسنیک یاد اور جملات اخر باس به اسنیک قبل از مرگش بود.Gene به اسنیک گفت که جانشین واقعی در حقیقت او بوده و به همین خاطر تمام سرمایه ,  تجهیزات , پرسنل و اطلاعات لازم برای Heaven Armys را در اختیار او قرار داد و گفت که تو یک روز به اینها احتیاج پیدا خواهی کرد. پس از مرگ Gene اسنیک تلاش کرد تا از شلیک موشک جلوگیری کند اما موفق نشد. با این حال در اخری لحظات یاران اسنیک به کمک او امدند و موشک را به اتش بستند ولی باز هم موفق نشدند و موشک شلیک شد اما به دلیل اسیب دیده گی در اسمان منفجر شد و هیچگاه به خاک امریکا نرسید.

لحظه ای که اسنیک با Gene درگیر میشود

 اسنیک زمانی که بازگشت بخاطر اقداماتش مورد قدر دانی قرار گرفت و بعد از ان فاکس هاند را زیر نظارت CIA تاسیس کرد ! البته اسنیک که دیگر تحمل خیانت کشورش در قبال خود و اطرافیانش را نداشت نقشه هایی را در سر می پروراند !! ودر اخر هم مشخص میشود که اسلات رییس DCI را کشته و مدارک مربوط به PL را دزدیده است. او در گفت و گوی تلفنی با یک فرد ناشناس در خصوص استفاده از Legacy برای جایگزینی Patriots به جای Philosophers خبر میدهد و از فرد ناشناس هم میخواهد تا او و اسنیک هم به Patriots بپیوندند حالا دیگه معلوم نیست اسنیک چه در سر دارد ایا اسنیک با اسلات میخواهد هم پیمان شود؟؟؟ منتظر قسمت بعد باشید امیدوارم خوشتان امده باشد ببخشید اگه کم بود ولی حد داستانش همینه و تو حد یه بازی psp داستان بسیار عالی داره از شما دوستان متشکرم ممنونم که به ما سر میزنید.

!!!!

بنظر شما اسلات با اسنیک چه کار دارد !؟نوشته شده توسط وحید (مدیر) در شنبه 1388/05/31 و ساعت 08:23 ب.ظ [+] | نظرات ()

آخرین نقد و بررسی ها

Bionic commando

publisher:Capcom

Developer:Grin

Genre:action

Score:16

 
 
 
 
 
آخرین پیشنمایش ها
   
 
 
 
 
 
 
آخرین والپیپر ها
 
بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه

  

© 2009 IR Gamer- Design by vahid saffari