تبلیغات
Game 4 Every Body - داستان سری Metal Gear قسمت اول
---Latest Updates : Bionic commando review - New wallpaper
 
نظر شما درباره طراحی سایت و اولین مطلب ما


سلام به شما دوستان و بازدیدکنندگان عزیز امیدوارم از این مطلب خوشتون بیاد دیدم سری بازی متال گیر مخصوصا داستانش خیلی طرفدار داره گفتم چرا از این موضوع بگذریم و این مطلبو گذاشتم امیدوارم خوشتون بیاد منتظر قسمت بعدی باشید.

کپی برداری از جز یا کل این مطلب بدون درج لینک منبع ir gamer غیر مجاز میباشد

نکته مهم: قبل از شروع باید این مطلب رو بگم که ما به ترتیب ارتباط داستانی مینویسیم یعنی MGS3 جزو سری سوم بازی MGS و نسخه قبل از نسخه اخر هست ولی به لحاظ ارتباط داستانی اولین نسخه به حساب می اید.

مقدمه

اولین METAL GEAR در سال 1987 برای کنسول MSX2 در اروپا و کشور ژاپن منتشر شد و اولین بازی بود که در ان زمان بیشر روی مخفی کاری تاکید داشت در ان زمان بیشتر بازی هایی که بر رویا رویی مستقیم با دشمنان تاکید داشتند طرفدار داشتتند . ولی ایده کوجیما در ان زمان خیلی خوب جواب داد خیلی از چیز هایی که در این نسخه وجود داشت بعد ها ارکان اصلی گیم پلی این سری را تشکیل دادند مثل بیسیم ,  پس از موفقیت نسخه MSX2 نسخه FAMICOM این بازی نیز به بازار عرضه شد تا فروش این بازی به بیش از 1 میلیون نسخه برسد . بعد از این بازی 3 سال بعد یعنی در سال 1990 بازی MG2 برای MSX2 و فقط در ژاپن عرضه شد و 15 سال بعد به هم راه MGS3 برای در اروپا و امریکا عرضه شد MG2 ادامه ای برای MG بود و از لحاظ داستانی و گیم پلی و.......... پیشرفت هایی رو نسبت به نسخه ی قبل از خودش داشت و همچنین تغییراتی نیز در ان ایجاد شده بود پس از این نسخه 8 سال از MG خبری نبود تا اینکه در سال 1998 ادامه MG2 با نام METAL GEAR SOLID برای کنسول PS1  عرضه شد  واین بار بازی از همه لحاظ دست خوش تغییرات شده بود و در قالب سه بعدی  در امده بود دو عنوان MG1,2 بسیار برای کونامی پر سود بودند ولی MGS کونامی رو غافلگیر کرد و با فروش 6 میلیون نسخه ای خود باعث شد که این عنوان به یکی از عناوین ارزشمند کونامی تبدیل شود.ادامه بازی MGS با نام Metal Gear Solid 2 :Sons of Liberty در سال 2001 روانه بازار شد که بیش از هفت میلیون نسخه فروش داشت که یکی از عوامل موفقیت کنسول ps2 بعد 3 سال بعد ادامه سری mgs با نام  Metal Gear Solid 3 : Snake Eater روانه بازار شد که در واقع مقدمه ای برای کل سری بود و چیزی حدود 4 میلیون نسخه فروش کرد دو بازی mgs2,3 چیز های زیادی به گیم پلی بازی اضافه کردن و داستان این دو بازی نیزبیشتر گسترده شد  که در واقع دلیل موفقیت این دو نسخه همین بود. بعد از این دو نسخه mgs: portable ops برای psp عرضه شد که وقایع بینmgوmgs3 را دنبال میکرد ودر اخر هم  Guns of the Patriots Metal Gear Solid 4 : یک سال پیش یعنی در سال 2008 انحصاری برای کنسول ps3 عرضه شد که قرار بود به خیلی از  ایهامات و سوال ها در این نسخه پاسخ داده شود که این اتفاق افتاد ولی در اخر پایان mgs4 مبهم ماند به گفته کوجیما mgs4 اخرین حضور snake در این سری بود  حالا برای ابهام بعدی کوجیما دست به چه کاری میزند همین چند وقت اخیر در نمایشگاه e3 2009 کوجیما در کنفرانس مایکروسافت روی سن امد و Metal Gear Solid: Rising رو برای x360 تایید کرد و بعد از ان هم  یک mgs دیگر برای psp  تایید کرد شخصیت mgs:rising رایدن هست و به نظر میاید این بازی جواب سوال ما در مورد پایان mgs4 را خواهد داد تا یادم نرفته  Metal Gear Solid: Risingبرای pcوps3 نیز تایید شد و در تاریخ 26 march 2010 روانه بازار میشود اما شخصیت mgs  دیگر که برای psp  تایید شد big boss  هست و وقایع بعد از mgs3 را توضیح میدهد حالا من ترتیب داستانی این بازی رو میگم تا بعد از یک مقدمه طولانی به سراغ اصل مطلب برویم . MGS3 , Portable Ops , MG1 , MG2 , MGS1 , MGS2 , MGS4 .

 

 

داستان بازی Metal Gear Solid 3 :Snake Eater

 

یک دانشمند اهل شوروی به نام نیکلای ساکلف (Nikolai Sokolav ) که به کشور امریکا در خواست پناهندگی داده بود به شوروی بازگردانده و مشخص میشود که اینکار معامله ای بین دو کشور بوده  که امریکا در قبال خروج  موشک های شوروی از کوبا پس از بحران موشکی کوبا انجام شده است.

 

 در 24 اگوست سال 1964 یک مامور کار کشته و ماهر سازمان FOX )  این سازمان وابسته به سازمان CIA هست) مخفیانه وارد خاک روسیه میشود و سپس وارد منطقه ای به نام Tselinoyarsk میشود.نام رمز این مامور نیکد اسنیک و ماموریتش Virtuous Mission نام دارد.دراین ماموریت او مستقیما از Major Zero ) MZ ) دستور میگیرد (که در ابتدا خود را Major Tom معرفی  میکند و نام او نیز از فیلم فرار بزرگ الگو برداری شده است) MZ  بنیان گذار سازمان FOX هست.

بنیانگذار سازمان FOX

 

نیکد اسنیک مامور مخفی سازمان FOX

 

 اسنیک موفق به پیدا کردن Sokolav میشود و او توضیح میدهد که چگونه مجبور به ادامه ساختن سلاحی شده به نام Shagohod که میتواند برگ  برنده شوروی در جنگ سرد باشد . در راه برگشت  به محل مقرر شده برای اتمام ماموریت  اسنیک و سوکلاو مجبور به عبور کردن از روی یک پل چوبی میشوند  و روی پل اسنیک با مربی سابق خود THE Boss روبرو میشود (او یک زن هست که حالا برای شوروی کار میکند) سوکلاو توسط نیروهای کبرا اسیر میشود باس قصد داشت سوکلاو را به مراه دو کلاهک هسته ای کوچک و قابل حمل با نام davey crockett به کلنل ولگین هم پیمان جدید خود تحویل بدهد .

مربی سابق اسنیک

 

شریک و هم پیمان THEBOSS

 ولگین یک کلنل استالینیت ( مدافع اصول کمونیستی جوزف استالین) و یکی از اعضای GRU و همچنین عضو حزب برژنو است : برژنو یک حزب  افراطی  در ارتش روسیه هست که قصد براندازی حکومت نیکیتا کراچف را دارد تا لیونید برژنو و الکسی گاسیگین را به جای او منصوب کند ( در بازی معلوم میشود که اینها در واقع نقشه و طرح های خود ولگین بوده است .) و لگین به باس می گوید که باید اسنیک را بکشد چرا که اسنیک چهره اش را دیده است. باس با اسنیک درگیر میشود ودر نهایت او را از روی پل به درون رودخانه پرتاب میکند و اسنیک به شدد مجروح میشود . ولگین نیز یکی از Davey Crockett ها رو علیرغم مخالفت اسلات برای نابودی مرکز تحقیقاتی سکلاو (okb-754 ) به کار میبرد. هلی کوپتری که از طرف فاکس برای نجات اسنیک فرستاده میشود توسط دولت شوروی شناسایی و دولت امریکا متهم به انفجار مرکز تحقیقاتی میشود و خراچف به جانسون رییس جمهور امریکا اخطار میدهد که ظرف یک هفته علیه امریکا اعلام جنگ خواهد کرد . بنابرین در تاریخ 30 اگوست درست یک هفته بعد از شکست در ماموریت اول , اسنیک با ماموریت جدید خود با نام Snake Eater دوباره در منطقه Tselinoyarsk فرود می اید تا باس و ولگین را از بین ببرد و بی گناهی امریکا را ثابت کند اولین بخش ماموریت اسنیک ملاقات کردن با ADAM رمز شکن سابق اژانس امنیت ملی هست . در بین مسیر باس اسنیک را به دام می اندازد و سلاح هایش را از بین میبرد . اسنیک در هر صورت به محل ملاقات میرود ولی به جای ADAM با ایوا (EVA) که خود را مامور مخفی KGB معرفی میکند مواجه میشود  ایوا همچنین فاش میکند  که توانسته با معرفی خود به عنوان معشوقه سوکلاو )با نام تاتیانا) به پایگاه شخصی ولگین  یعنی Groznyj Grad رخنه و میتواند اسنیک را در انجام ماموریت خود یاری کند.

 

 اما در حقیقت ایوا مامور مخفی از طرف شاخه چینی The Philosophers (TP) است که برای بدست اوردن Philosophers Legacy به این ماموریت فرستاده شده و حالا قصد دارد از اسنیک برای رسیدن به هدفش استفاده کند . TP  گروهی بود که پس از جنگ جهانی اول تشکیل شد  زمانی که قدرتهای بزرگ یعنی چین و روسیه  بلشویک به دلایل نا معلوم  یک پیمان سری با یکدیگر عقد کردند . اسنیک با اعتماد به ایوا در قالب یک دانشمند وارد یک پایگاه تحقیقاتی به نام Graniny Gorki تحت کنترل ولگین میشود او در انجا با گرانین رییس پایگاه تحقیقاتی OKB-812 مواجه میشود که شدیدا به خاطر شهرت و دسترسی سوکلاو به منابع مالی سازمان به او  حسادت میورزد تا حدی که کلید تونلی به         Groznyj Grad ختم میشود را به اسنیک می دهد تا او بتواند سوکولاو را نجات داده و از کشور خارج کند تا بدین شکل گرانین از شر اصلی ترین رقیب خود خلاص شود . اسنیک در راه رسیدن به پایگاه با اعضای مختلف کبرا روبرو و مجبور میشود انها را از سر راه بردارد . او ابتدا با The pain مواجه شد , سربازی که قادر به کنترل زنبور ها بود , سپس با The fear (متخصص طراحی تله)در جنگلی مملو از تله مبارزه کرد , در ادامه یک زور ازمایی با The End داشت که یک تک تیر انداز با بیش از صد سال سن داشت و به وسیله فتو سنتز میتوانست خود را سر پا نگه دارد ! در نهایت اسنیک در تونلی که به  Groznyj Grad ختم می شد با The fury مواجه شد که یک فضا نورد مجهز به یک شعله افکن بود و از یک Jet pack برای پرواز استفاده میکرد.

سربازی که قادر به کنترل زنبور هاست واااااای بر اسنیک

 

متخصص تله گذاری

 

اخر عمری دست از سر اسنیک بر نمیداره فکر کرده جوان 20 سالست ؟؟

 

 اسنیک خود را به پایگاه رساند و در لباس Major Raikovs خود را به لابراتواری که سوکولاو در ان بود رساند ولی پیش از اینکه موفق به نجات او شود با ضربه ای توسط ولگین بیهوش شد .وقتی به هوش امد کیسه ای بر سر او کشیده بودند و او تنها میشنید که ولگین از سوکولاو بازجویی کرده و او را کتک میزند و در نهایت هم سوکولاو کشته شد . او همچنین صدای ایوا را هم میشنید . سپس ولگین به بازجویی از اسنیک پرداخت ولی ضربات مشت الکتریکی چیزی نبود که اسنیک را به حرف بیاورد. ولگین از باس خواست تا چشم های اسنیک را در بیاورد تا بدین صورت وفاداری خود را ثابت کند. در حالی که باس با یک چاقو به اسنیک نزدیک میشد اسلات در حال بازجویی از ایوا بود (چرا که اورا جاسوس میدانست) او یک بازی مرگبار با هفت تیر های خود ترتیب داده بود به طوری که ماشه هفت تیر که معلوم نبود گلوله در ان هست یا نه را میکشید تا از ایوا حرف بکشد.

 

 

 

لحظه ای که اسلات میخواست شلیک کند نا گهان اسنیک به دست او ضربه ای زد که از شانس بدش گلوله در هفت تیر بود و به چشم راستش برحورد کرد ! اسلات یک فرستنده روی اسنیک نصب کرد و خارج شد و باس هم یک تیر عجیب در هفت تیر قرار داد و به پای اسنیک شلیک کرد و به او گفت فرار کند! سپس اسنیک زندانی شد گلوله عجیبی که باس به پای اسنیک زد حاوی قرصی بود که اسنیک از ان برای صحنه سازی مرگ خود و فرار از زندان استفاده کرد . او از طریق فاضلاب از پایگاه فرار کرد و مجبور به پریدن از یک ارتفاع بلند به داخل یک رودخانه برای فرار از دست اسلات شد. پس از این پرش اسنیک بیهوش شد ووقتی به هوش امد , دید که درختان اطراف رودخانه اتش گرفته و با The Sorrow یکی از اعضای سابق کبرا که تصور میشد مرده است, روبرو شد که به او گفت میخواهد حزن و اندوه کسانی را که تا به حال شکست داده به او نشان دهد اسنیک هم مجبور شد روح کسانی که کشته است از جمله افراد کبرا را دفع کند .

اخر سر معلوم نشد کیه مرد هزار چهره

 

 در مسیر رودخانه او بایک جسد مواجه شد که با لمس او اسنیک مرد!ولی ناگهان در زیر اب به هوش امد و سریع خود را به سطح اب رساند . معلوم نیست که تمام این اتفاقات یک رویا بوده یا تجربه ای نزدیک به مرگ ! او مسیر رودخانه را تایک غار دنبال کرد و در انجا با ایوا رودرو شد و او تجهیزات اسنیک را به خودش داد و یک c3 به او داد تا به پایگاه بازگشته وبا کار گذاشتن c3 در تانکر سوخت Shagohod ان را نابود کند . اسنیک موفق به کار گذاشتن c3 شد اما در همان موقع صدای ولگین را شنید که به همراه اسلات و باس در انجا حاظر شده بودند در حالی که ایوا را گروگان گرفته بودند . بعد از یک درگیری سریع بین اسنیک و باس که منجر به خلع سلاح شدن اسنیک شد ولگین به او در مورد Philosophers Legasy (PL) توضیح داد که در واقع مقدار بسیار زیادی پول است که توسط سران کشورهای بزرگ در دنیا اندوخته شده و هدف او دستیابی به این پول است اسنیک با ولگین درگیر میشود ان هم در حالی که تایمر C3 به صفر نزدیک میشد . اسنیک پس از شکست ولگین با موتور سیکلت به همراه ایوا از پایگاه فرار میکند . ولگین نیز با  Shagohod به تعقیب اسنیک میپردازد اما اسنیک و ایوا با ولگین مبارزه کرده ودر نهایت او را ازبین میبرند . اسنیک و ایوا در راه رسیدن به دریاچه و پیدا کردن Ekranoplan و فرار از مهلکه با این وسیله نقلیه در دشت گلها با باس مواجه میشوند و اسنیک در اخرین زور ازمایی او را شکست میدهد و سپس به درخواست خود باس اورا میکشد ! فقط یک اسنیک میتواند وجود داشته باشد , فقط یک باس! این عبارتی بود که باس پیش از مرگش به اسنیک گفت , اسنیک و ایوا به الاسکا فرار کردند .فردای ان روز ایوا اسنیک را ترک میکند در حالی که مایکرو فیلم حاوی اطلاعات در مورد مکان pl  را با خود میبرد. ایوا در یک نوار به اسنیک توضیح میدهد که او جاسوس چینی ها برای دست یافتن به PL بوده و ماموریت اسنیک و همچنین تخریب Shagohod (البته یک منفعت جانبی!) تنها حیله ای برای پوشش هدف اصلی بوده است . ایوا در ادامه میگوید باس همواره در خدمت امریکا بوده  و برای جلب اعتماد ولگین  وانمود کرده که تغییر جناح داده است. در واقع باس قربانی تخریب  OKB-754  بود,  چرا که امریکا باید ثابت میکرد که در ان حادثه بیگناه بوده است (هرچند ان حادثه و ساخت davey crockett نیز کار خود امریکا بوده است) به همین خاطر به باس دستور دادند که برای اتمام ماموریت خود باید به دست اسنیک کشته شود تا به همه ثابت شود که او یک خیانت کار بوده است . و به این ترتیب باس برای کشورش کشته شد! اسنیک محزون و دلشکسته به مراسمی رفت که برای قدردانی از او ترتیب داده شده بود  در این مراسم رییس جمهور لقب Big Boss را به او اعطا کرد اما او به طور واضحی خشم خود را نسبت به مافوق هایش به خصوص رییس DCI که دستور مرگ Boss را صادر کرده بود نشان داد سپس بر سر قبر Boss رفت و برای او اشک ریخت در انتهای بازی در گفتگوی  تلفنی اسلات با رییس DCI  مشخص شد که مایکرو فیلمی که ایوا با آن فرار کرده جعلی بوده و اسلات همان ADAM است و اینکه به لطف اسنیک حالا نیمی از  Legacy در اختیار امریکا است !! همچنین جالب است که بدانید اسلات فرزند Boss  و Sorrow  است !

اسنیک بر سر قبر THE BOSS احترام میگذارد این پایان کار MGS3 هست

درپایان

امیدوارم که خوشتان امده باشد منتظر قسمت بعدی بمانید .نوشته شده توسط وحید (مدیر) در جمعه 1388/05/23 و ساعت 01:37 ق.ظ [+] | نظرات ()

آخرین نقد و بررسی ها

Bionic commando

publisher:Capcom

Developer:Grin

Genre:action

Score:16

 
 
 
 
 
آخرین پیشنمایش ها
   
 
 
 
 
 
 
آخرین والپیپر ها
 
بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه

  

© 2009 IR Gamer- Design by vahid saffari